Instagram’da Reklam Verme ( Hızlı Rehber )

Instagram’da Reklam Verme

Reklam hizmetini her büyüklükte işletmenin kullanabileceği şekilde genişleten Instagram, bu servisi aşamalı olarak kullanıma sunuyor. Her geçen gün daha çok kullanıcıya açılan reklam servisi, önümüzdeki günlerde hem Instagram reklamları API’sinden hem de Facebook’un reklam yönetim aracı Ads Manager üzerinden kullanılabilecek.

Instagram Reklamları oluşturmak basittir. Başlamak için, Facebook’un “Reklam Yöneticisi” platformuna gidin.

Yapmanız istenecek ilk şey, bir hedef seçmektir. Bu, reklamınızın hangi belirli hedefi gerçekleştirmesini istediğinizi belirler.

Satış mı yapmak, Lead mi toplamak veya marka bilinirliğini mi arttırmak hedefinizi öncelikle belirlemeniz gerekiyor.

Instagram Reklamları Hedef

Bu örnekte, Dönüşüm hedefini seçeceğiz, bu durumda trafiği nereye göndermek istediğimize karar vereceğiz.

Web siteniz, Mobil App , Messenger veya WhatsApp gibi seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz .

Dönüşüm Kampanyası

Ardından, hedef kitle seçme zamanı ..

Hedef kitlemizi doğru belirlediğimiz takdirde reklam alaka düzeyimiz artacak ve hedefimize en doğru şekilde ulaşacağız.

Yer hedefleme, dil hedefleme, yaş ve cinsiyet hedefleme, yeniden hedefleme seçenekleri ve ilgi, davranış ve demografik hedefleme arasından seçim yapabilirsiniz.

Facebook Reklamları Hedef Kitle Belirleme

Hedeflemenizi seçtikten sonra, yerleşimlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Tıkladığınızda, tüm Facebook yerleşimlerinin yanı sıra Instagram yerleşimlerinin zaten etkin olduğunu göreceksiniz.

Çoğu durumda, belirli bir şeyi kaldırmak istemediğiniz sürece hepsini etkin durumda tutmanız size yarar sağlar. Bu aslında reklam maliyetlerini düşürebilir , çünkü Instagram biraz daha yüksek reklam maliyetine sahip ve platformların birbirlerini dengelemesini sağlıyor. Instagram reklamlarının CPC maliyetleri Facebook’a göre neredeyse üç kat daha fazla olduğu görünüyor. Ama bu demek değildir ki Instagram’da reklam vermeyelim. Pozitif bir yatırım getirisi elde etmenizi sağlıyorsa bu mecra cpc maliyetlerini düşünmenize pek fazla gerek yok.

Instagram Reklam Alanı Belirleme

Manuel bir teklif seçmeyi tercih ediyorsanız , yerleşimlerin altında bütçenizi ve teklifinizi ayarlamanız gerekir . Facebook’da yeni oluşturduğunuz zaman mutlaka Otomatik teklif belirleyin. Kampanya veri topladıktan sonra facebook akıllı teklif stratejisi kullanabilirsiniz.

Facebook Teklif Stratejisi Belirleme

Dönüşümler Kampanyası oluşturduğumuz için kesinlikle Facebook Pixel kodunu web sitemize yerleştirmemiz gerekiyor. Facebook Pixeli olmadan dönüşümler kampanyasını oluşturamayız. Pixel’i her kampanya modeli için kullanın. Pixeliniz ne kadar çok olay toplarsa o kadar kampanyalarınız doğru kişilerin önüne çıkar.

Son olarak, reklamı oluşturma zamanı..

Instagram Reklam Formatı

Bir instagram reklam formatı belirleyin. Unutmayın ki 2020’de instagram görsellerinin önem derecesi azalıp video reklam kurguları ön plana çıkacaktır.

Bir resim veya video seçin ve haber bülteninde veya Stories Reklamlarında nasıl görüneceğini görmek için önizleme seçeneklerini kullanın.

Doğru şekilde kırpıldığından ve reklamın yayınlandığı her yerleşimde alakalı göründüğünden emin olun.

Instagram Reklamı Oluşturma

Reklamın kullanıcıların almasını istediğiniz bağlantıyı ekleyin, kullanıcıların tıklamalarını teşvik etmelerini sağlayacak eylem çağrısı belirleyin. Hedefiniz alışveriş ise “Şimdi Alışveriş Yap” bir iletişim formunu doldurtmaksa “Daha Fazla Bilgi Al” gibi call to actionlar kullanabilirsiniz.

Instagram Reklamı Call To Action

 

 

 

 

About Kami

Check Also

Mağaza Ziyaretleri

Sezonluk Ayarlama Oluşturma

Google Ads Sezonluk Ayarlama Oluşturma Sezonluk ayarlamalar, gelecekteki etkinliklerin (ör. promosyon veya indirim) dönüşüm oranlarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir