Google Analytics Davranış Akışı Raporu

Google Analytics Davranış Akışı Raporu

Davranış Akışı Raporu web sitenize gelen ziyaretçilerin hangi sayfalar üzerinden geldiğini ve hangi sayfalarda ne kadar zaman geçirdiklerini gösteren bir raporlama sistemidir. Genellikle ana sayfamız hep odak noktası olmuştur ama davranış akışı raporunu incelerseniz ana sayfaya geldikten sonra kullanıcılar hangi sayfalara yöneldiğini görebilirsiniz.Kullanıcı deneyimini ölçmek adına çok sağlıklı bir raporlama sistemidir.Toplam trafiğinizi ,kaynak/araç olarak ayırabilir Google Ads trafiğinin performansını ve kullanıcı davranışlarını ölçmek istiyorsanız yeni bir segment oluşturup ilgili veriyi analiz edebilirsiniz.

Google Analytics Kullanıcı Segmenti EkleyinGoogle Analytics Kullanıcı Segmenti Ekleyin

Yeni Segment Oluşturun
Yeni Segment Oluşturun
google / cpc olarak trafik kaynağını belirleyin
google / cpc olarak trafik kaynağını belirleyin


Örneğin Google Ads’te akıllı alışveriş kampanyamızın olduğunu düşünelim;kullanıcılar belli bir ürünü tıkladıktan sonra doğrudan o ürünü mü satın alıyor yoksa diğer ürünlere göz atıp farklı bir ürün satın almayı mı tercih ediyor ? Bu sorunun cevabını davranış akışı raporundan alabiliriz. Yeni bir segment oluşturup kampanya olarak filtreleyip kampanya adını örneği : Shopping Ads şeklinde yazarsak bize bu kampanyanın bütün kullanıcının sayfa yolculuğunu raporlayacaktır. Davranış akışı raporu sayesinde kampanyaların kullanıcı açısından etkileşimlerini takip edebilir buna göre kampanyalarınızı optimize edebilirsiniz. X bir sayfadan kullanıcıların ayrılma oranını takip ederek içerik anlamında stratejiler geliştirip kullanıcıları satın almaya teşvik edici promosyon veya içerikler ekleyebilirsiniz.

SEO tarafında çalışmalarımızı detaylandırmak için de; kaynak/araç bölümlerini ayırabilir organik trafik şeklinde filtreleyip Organik trafikten gelen kullanıcıların davranışını analiz edebilirsiniz.

organik trafik
organik trafik

 

About Kami

Check Also

Mağaza Ziyaretleri

Sezonluk Ayarlama Oluşturma

Google Ads Sezonluk Ayarlama Oluşturma Sezonluk ayarlamalar, gelecekteki etkinliklerin (ör. promosyon veya indirim) dönüşüm oranlarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir