Facebook Teklif Stratejileri

Facebook Teklif Stratejileri

Facebook teklif stratejileri, bütçeniz veya hedefleriniz doğrultusunda maksimum verimi sağlamaya çalışan optimizasyon biçimidir. Facebook’da hedefimiz doğrultusunda teklif stratejilerini belirlemeniz gerekiyor. Dönüşüm/maliyeti düşürmek istiyorsak bunu göz önünde bulundararak Hedef Ücret stratejisi ile lead/maliyeti minimum seviyede tutmak istiyorsak En Düşük Ücret stratejisini kullanabiliriz. Bir teklif , hedef kitlenizdeki birinden istediğiniz sonucu elde etmek için ne ödemek istediğinizi gösterir. Ancak, teklifiniz seçtiğiniz optimizasyon etkinliğinin maliyeti değildir. Bir sonucun maliyetini doğrudan kontrol etmek istiyorsanız, o zaman maliyet sınırını veya hedef maliyeti kullanın.

En Düşük Ücret

En düşük ücrete en fazla sayıda potansiyel müşteri elde etmenize yardımcı olan optimizasyon biçimidir. Bütçenizi en iyi ve en verimli şekilde harcamak istiyorsanız En Düşük Ücret teklif stratejisini tercih edebilirsiniz. Kampanyalarınız bu teklif stratejisi ile en düşük ücretler ile sonuç verir. Bu teklif stratejisi, hedef kitlenizin ne kadar bir eylemin sizin için değerli olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa ve KPI’larınıza ulaşmak ve bütçenizi harcamak için gerekli düzeltmeleri nasıl yapacağınızdan emin değilseniz idealdir.

Teklif Üst Sınırı

Maliyeti kontrol etmek ve bu teklifte mümkün olduğunca fazla kullanıcıya ulaşmak için açık artırmalar arasında bir maksimum teklif belirleyebilirsiniz.Ücret üst sınırı yerine teklif üst sınırını, sadece aldığınız optimizasyon olaylarının her biri üzerinde sıkı kontrol sahibi olmanızı gerektiren durumlarda kullanabilirsiniz.

Maliyet sınırı

Maliyet verimliliğini en üst düzeye çıkartmak için bu teklif stratejisini kullanabilirsiniz. Edinme Başı Maliyetini belirleyip dönüşümleri hedeflediğiniz tutarda getirme imkanı yaratabilirsiniz. Reklam setleriniz öğrenme aşamasını tamamladıktan sonra bu teklif stratejisini kullanmanız doğru bir karar olacaktır.

Hedef Ücret

Bu teklif stratejisi yalnızca dönüşümler için optimize etmenize olanak sağlayan kampanya hedefleri için kullanılabilir. Hedef Ücret ile maksimun dönüşüm elde edebilirsiniz. Kampanyanızın son 30 günlük sonuç başı maliyetine bakarak bir hedef ücret belirlemeniz teklif stratejisinin doğru çalışmasını sağlar. Reklam setleriniz öğrenme aşamasını tamamladıktan sonra Hedef Ücret teklif stratejisini kullanmanız kampanyanın sağlıklı çalışmasına neden olur. Hedef Ücret teklif stratejisi dönüşümler, katalog ve potansiyel müşteriler bulma kampanyasında geçerlidir. Hedef Ücreti ortalamanın altında verirseniz kampanyalarınız yeterli erişimi almayıp performans göstermeyebilir. Bu yüzden hedef ücreti doğru bir şekilde belirlemeniz gerekiyor.

En Yüksek Değer

Katalog ve dönüşüm kampanyalarınız için En Yüksek Değer stratejisi sizler için uygun olabilir. Reklam harcamalarından elde ettiğiniz geliri (ROAS) arttırmak için bu teklif stratejisini tercih edebilirsiniz. Belirlediğiniz dönüşüm aralığına göre örneğin; bir kullanıcı reklamı tıklayıp 1 veya 7 gün içerisinde alışveriş yapan kişilerin dönüşüm değerini en üst düzeye çıkartmaya çalışan bir teklif stratejisi biçimidir.

  1. Uygun minimum ROAS teklifini belirlemek için, yakın zamandaki geçmiş ortalama ROAS’ı referans olarak kullanın ve hedef olarak değil, bir referans noktası olduğundan% 20 düşürün.
  2. Başvuruda bulunmak için geçmiş bir ROAS yoksa, en son ortalama satın alma değerini veya işletmeler / geçmiş ortalama EBM tarafından tanımlandığı şekilde kullanın. Bu ortalamalar, minimum ROAS kampanyasıyla karşılaştırılabilir bir kampanyaya dayanmalı ve ortalama değer seçilen dönüşüm penceresine göre belirlenmelidir.
  3. Örneğin, 1 günlük bir dönüşüm penceresi seçerseniz, 1 günlük ortalama kullanın. 7 günlük bir dönüşüm penceresi kullanıyorsanız, 7 günlük bir ortalama kullanın.
  4. Daha fazla dönüşüm elde etmek için daha düşük bir ROAS eşiğiyle başlayın, kârlılığı ve ölçeği en üst düzeye çıkarmak için zaman içinde teklifi artırma özelliğini koruyacaksınız.
  5. Minimum ROAS değerinizi çok yükseğe ayarlamak, en yüksek değere ayarlanmış Değer Optimizasyonu kampanyalarının yanı sıra ölçeklendirme ve gerçekleştirme yeteneğinizi de engeller.

Ücret Üst Sınırı

Ücret üst sınırı, optimizasyon olayı başına istediğiniz ücreti bize doğrudan belirtiriz. Bu da, olay başına ortalama ücretinizi istediğiniz ücrette veya bu ücretin altında tutmayı hedeflerken maksimum sayıda dönüşüm sunmamızı sağlar.

 

 

 

About Kami

Check Also

Mağaza Ziyaretleri

Sezonluk Ayarlama Oluşturma

Google Ads Sezonluk Ayarlama Oluşturma Sezonluk ayarlamalar, gelecekteki etkinliklerin (ör. promosyon veya indirim) dönüşüm oranlarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir