Arama Ağı Yeniden Pazarlama 

Arama Ağı Yeniden Pazarlama 

Yeniden pazarlama listeleri görüntülü reklam ağında yapılan hedeflemeler genellikle dönüşüm oranları yüksek olan hedefleme yöntemleridir.Durum görüntülü reklam ağında böyleyken arama ağında ne durumda sizce ? Daha önce detaylı bir yeniden pazarlama hedef kitle analizi ile arama ağı yeniden pazarlama kampanyası oluşturdunuz mu ? Arama ağı yeniden pazarlama kampanyasının etkilerini ve optimizasyon stratejilerinden sizlere bahsedeceğim..

 • Özel bir ürün satıyorsanız ve bu ürünün tekrar satışı mümkün değilse,satın alan kullanıcıları hariç tutarak yeni bir kampanya kurgusu oluşturabilirsiniz.
 • Yeniden Pazarlama Listeleri (RLSA) sayesinde segmente ettiğiniz hedef kitleler için özel teklifler sunabilirsiniz.Bu sayede tek bir anahtar kelime listesi üzerinden farklı kitlelere tekliflendirme yapabilirsiniz.Örneğin alışveriş aşamasına kadar gelmiş fakat oturumunu sonlandırmış kullanıcılara tekliflerinizi çok yükseltebilirsiniz.
 • Anahtar kelimenizi geniş eşleme türü ile girin ve mümkünse kampanya negatif anahtar kelime liste yapınız düzene oturana kadar sıklıkla arama terimleri optimizasyonu yapın.Sitenize daha önceden gelmiş kullanıcıları bir liste haline getirip,jenerik anahtar kelimeleri bu kullanıcılar üzerinden tekliflendirebilirisiniz. Bu hem maliyetlerinizi kontrol altına almanızı sağlayacak hem de jenerik anahtar kelimelerden elde edeceğiniz dönüşüm oranlarını yükseltecektir.

Arama Ağı Yeniden Pazarlama

Arama Ağı Reklamlarına Yönelik Yeniden Pazarlama Optimizasyonu

Arama Ağı Yeniden Pazarlama
Arama Ağı Yeniden Pazarlama & KPI
 • Google Analytics aracılığı ile kaynağa göre sitenizi ziyaret eden kullanıcıları farklı listeler haline getirebilirisiniz.
Kaynak / Aracı

 • Kullanıcıları sitenizde gezdiği sayfalara göre segmente edip,gelen aramalarda kullanıcıya özel mesaj oluşturabilirsiniz.Örneğin: 925 Ayar Gümüş Melek Kolye sayfasını ziyaret etmiş kullanıcılar için bir liste oluşturduğumuzu varsayalım
 • 925 Ayar Gümüş Melek Kolye ile ilgili aramalarda bu listeyi eklediğimizi düşünelim. Bu kullanıcı tekrar reklamınıza tıkladığında özel bir teklif içeren sayfa ile karşılaşırsa dönüşüm sağlama ihtimali sizce de artmaz mı ?
 • Bazı şehirlerde elde ettiğiniz dönüşüm sayısı daha yüksek olabilir. Kazak sattığınızı ve iklimi daha soğuk şehirlerden daha iyi dönüşüm getirdiğini analiz etmiş olun. Bu şehirlerden arama yapan kullanıcıları özel listeler haline getirdiğinizi ve kampanyanıza eklemiş olun.Bu kullanıcıların dönüşüm sağlama ihtimali daha yüksek olduğu için bu listeler özelinde daha rekabetçi bir teklif stratejisi izleyebilirsiniz.
 • Marka kampanyalarınızı ikiye ayırabilirsiniz.Bunlardan birinde sitenizi daha önceden ziyaret etmiş kullanıcıları hariç tutup diğer kampanyaya dahil ederek performans analizi yapabilirsiniz. Ayrıca kitlelere göre metinlerdeki mesajları özelleştirebilirsiniz.
 • Web sitemiz ile daha önce etkileşime geçmiş kullanıcılar için mevcut promosyonlardan,indirimlerden ve kampanyalardan reklam metinlerine ekleyip tekrardan alışveriş sürecine girmesini sağlayabiliriz.
 • Arama ağı yeniden pazarlama listemize eklediğimiz hedef kitlelerin her birine farklı bir teklif sunmak çok daha sağlıklı olacaktır.Örneğin bir hedef kitlemizin dönüşüm/maliyeti 100 TL iken diğer bir hedef kitlemizin dönüşüm/maliyeti 15 TL ise burada akıllıca davranıp hedef kitle teklif arttırma ve duraklatma gibi aksiyonlar alabiliriz.
 • Arama ağı yeniden pazarlama kampanyasındaki teklif stratejisini iyi belirlemeniz gerekiyor.Amacınız trafik çekmek iste tıklamaları en üst düzeye çıkart teklif stratejisiyle ilerleyebilirsiniz.Fakat dönüşümlere odaklanmak istiyorsanız dönüşümleri en üst düzeye çıkart teklif stratejisini tercih edebilirsiniz. ( ROAS teklif stratejisinide tercih edebilirsiniz )
 • Rakip marka aramalarında çıkılan reklamlarda performans elde etmek oldukça zordur. Ama sitenizi daha önceden ziyaret etmiş ve rakibinizi arayan kullanıcıların cezbedici bir havuçla tekrar yakalamaya çalışırsanız hem mevcut müşterinizi kaptırmamış hem de rakip aramalarından dönüş elde etmiş olursunuz.

About Kami

Check Also

Google Ads Dönüşümler

Google Ads Yeni Dönüşüm Sütunları

Google Ads Yeni Dönüşüm Sütunları 1) Gelir : Gelir, reklamın aldığı tıklamalarla ilişkilendirilen tüm işlemlerden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir