İkinci Elde E-Ticaret

İkinci Elde E-Ticaret

İkinci el ürünlerini satmak isteyen ya da ikinci el ürün almak isteyen insanları ortak bir noktada yani web sitenizde birleştirebilirsiniz. Böylece sizde e-ticaret sektöründe girişiminize iyi bir yer edinebilirsiniz.İkinci el satış pazarı, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de popülerlik kazanarak büyümeye devam ediyor. Bundan birkaç sene önce e-ticarete karşı veya internet üzerinden eğilim ve satın alma davranış oranları baya bir düşüktü. Bunun sebebi de kullanıcıların internet alışverişine olan güveninin az olmasıydı. Şu anda internet alışverişlerine olan güven artmakla birlikte insanların internet bankacılığındaki kullanım oranlarıda artış göstermektedir.

İkinci El E-Ticaret

İkinci El E-Ticaret Ödeme Tipi

  • İkinci elde sepet tutarı izyco verilerine göre 50 TL oldu.
  • Ödemeler genellikle tek çekim şeklinde ilerliyor.
  • Kullanıcılar 60 TL ve üzeri alışverişlerde taksit yapmayı tercih ediyor.

İkinci El E-Ticaret Hedef Kitle

İkinci el satışlarda kullanıcı profilleri incelendiğinde alışveriş yapan kullanıcıların yüzde %70 oranında kadınların olduğunu söyleyebiliriz. Erkek kullanıcılar henüz ikinci el eşyalara ilgi göstermemektedir. İkinci el ürünlere sahip bir e-ticaret sitemiz var ise; demografik özellikleri göz önünde bulundurarak Google Ads kampanyalarımızı ve Sosyal Medya reklam kampanyalarımızı bu doğrultuda planlayabiliriz veya ilk etapta ikinci el t-icaret girişiminde bulunacaksak ürün belirleme konusunda bu istatislikleri göz önünde bulundurarak çalışmalara başlayabiliriz.

İkinci El E-Ticaret Alışverişlerin En Fazla Yapıldığı İller

  • İstanbul : %30
  • Ankara : %10
  • Antalya : %4
  • Bursa : %5
  • Kocaeli : %3
  • İzmir : %6

İkinci El E-Ticaret En Popüler Ürün

İkinci el satışlarda en çok satılan ürün ayakkabı olurken, sonrasında giyim geliyor. İkinci el e-ticaret girişimlerinde bu ürünleri göz önünde bulundurarak girişimde bulunabiliriz. Yatırım getirisini yüksek tutmak amaçlı ürün üretim kısmında muhasebeyi en sağlıklı şekilde yapmamız gerekiyor.

İkinci El Ayakkabı

İkinci El Giyim

 

About Kami

Check Also

Mağaza Ziyaretleri

Sezonluk Ayarlama Oluşturma

Google Ads Sezonluk Ayarlama Oluşturma Sezonluk ayarlamalar, gelecekteki etkinliklerin (ör. promosyon veya indirim) dönüşüm oranlarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir